Poslat na e-mail

Poslat na e-mail

Na zadaný email přijemce bude odeslán odkaz na tento produkt. Pokud máte dotaz k produktu, využijte helpdesk nebo navštivte sekci Kontakt.

Email příjemce:* 
Váš e-mail: 
Vaše jméno: 
Vzkaz: 


* Vaše jméno a email se zobrazí v odeslané zprávě společně s odkazem.

SPECIFIKACE:

Příprava záhonu:

Okurkám svědčí kyprá, výživná a na humus bohatá půda. Do záhonu proto lehce zapravíme 5 -10 cm silnou vrstvou kvalitního, vyzrálého kompostu. Záhon by měl ležet na slunném teplém místě, chráněném před větrem. Prohřátí půdy, které okurkám svědčí, uspíšíme položením černé fólie na záhon týden až měsíc před výsevem či výsadbou.

Výsev:

Každá rostlina by kolem sebe měla mít nejméně 30 cm místa, i když pokud je navedeme na oporu, stačí i 20 cm. Při setí přímo na záhon můžeme do důlků pro jistotu vložit semena dvě a slabší semenáček poté vyjednotit. Semena sejeme do hloubky 1-2 cm a pokládáme je ostrou stranou semene vzhůru, což prospívá klíčení a růstu. Semena můžeme předem namočit do mléka nebo bylinkového nálevu, který usnadní klíčení a posílí rostoucí semenáčky

Pěstování:

Okurky vyžadují dostatek vláhy, aby nasadily a vyživily množství plodů, které obsahují vody velké množství. Rovněž pravidelné hnojení je ku prospěchu, nejlépe tekutým organickým hnojivem, které prospívá i půdě – pro nastartování růstu je vhodný kopřivový výluh pro bohaté kvetení a násadu plodů pak zkvašený drůbeží trus. Půdu mezi sazenicemi mulčujeme slámou nebo posečenou trávou, aby zůstala vlhká a kyprá. Okurky jsou popínavé rostliny a pěstování na opoře jim svědčí

Balení osabuje jeden pytlíček s 100 semeny.

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
telefon: 
Odesláním formuláře uděluji provozovateli webových stránek dobrovolný souhlas se zpracováním svých osobních údajů, které jsem ve formuláři uvedl. Tyto údaje mohou být použity výhradně pro komunikaci k tématu této zprávy a mohou být uchovány po dobu komunikace.

Hlídat dostupnost