Poslat na e-mail

Poslat na e-mail

Na zadaný email přijemce bude odeslán odkaz na tento produkt. Pokud máte dotaz k produktu, využijte helpdesk nebo navštivte sekci Kontakt.

Email příjemce:* 
Váš e-mail: 
Vaše jméno: 
Vzkaz: 


* Vaše jméno a email se zobrazí v odeslané zprávě společně s odkazem.

SPECIFIKACE:

Pokud množíme lilii prostřednictvím semínek, nedochází k přenosu virových chorob, které tuto rostlinu často napadají a nedají se likvidovat. 

Semínka lilií mohou klíčit dvěma způsoby. Buď se může jednat o nadzemní (epigeické) klíčení, nebo podzemní (hypogeické) klíčení ze semene. V prvním případě ze semene nejprve vyroste děložní klíček a až později se v zemi vytvoří cibulka a další nadzemní pravé lístky.

Ve druhém případě ze semene napřed vyroste v zemi cibulka a následně z ní vyrostou listy. V závislosti na konkrétním druhu a podmínkách trvá klíčení lilie ze semen asi dva týdny až měsíc. Semínka lilie zasaďte do nějaké nádobky nebo do pařeniště.

Nejvhodnějším substrátem je směs rašeliny, písku a kvalitní zahradní zeminy, a to přibližně ve stejném poměru. Můžete si také koupit již hotový substrát.

Substrát se doporučuje předem propařit, aby došlo ke zničení nežádoucích zárodků plevele a škůdců.

Před samotným výsevem je dobré semínka namočit na 24 hodin do teplé vody. Semínka lilie zatlačte asi 1 cm hluboko. Udržujte teplotu kolem 20 až 25 stupňů.

Zasazená semínka zalijte a chraňte je před přímým slunečním zářením. Abyste urychlili růst rostliny, tak po vytvoření dvou až tří pravých listů můžete semenáčky přepíchnout například do truhlíků (do nějakého vzdušného a výživného substrátu).

Jakmile dojde k zakořenění, pravidelně lilii přihnojujte.

Doba květu: červenec - srpen

Balíček obsahuje jeden pytlík s 50 semeny  mix barev.

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
telefon: 
Odesláním formuláře uděluji provozovateli webových stránek dobrovolný souhlas se zpracováním svých osobních údajů, které jsem ve formuláři uvedl. Tyto údaje mohou být použity výhradně pro komunikaci k tématu této zprávy a mohou být uchovány po dobu komunikace.

Hlídat dostupnost