Poslat na e-mail

Poslat na e-mail

Na zadaný email přijemce bude odeslán odkaz na tento produkt. Pokud máte dotaz k produktu, využijte helpdesk nebo navštivte sekci Kontakt.

Email příjemce:* 
Váš e-mail: 
Vaše jméno: 
Vzkaz: 


* Vaše jméno a email se zobrazí v odeslané zprávě společně s odkazem.

SPECIFIKACE:

Před výsevem semen brambor se doporučuje po dobu dvou dnů namočit semena do vody, také je účinné semena temperovat v proměnlivých teplotách po dobu 10 dnů, přes noc semena při temperování namočit do vodní lázně v lednici při teplotě +1°C během dne, necháme semena při pokojové teplotě.

Semena začínáme sázet do pytlů na zeleninu od konce března do začátku dubna, Pytle naplňte mokrou směsí 1 dílu zeminy a 4 dílů rašeliny a přidejte hnojivo.

Na horní část semen vysypeme vrstvu písku 0,5 cm, písek lehce zhutní a při zalévání se semena nevyplaví.

Pytel se semeny zakryjte a přemístěte do skleníku, nebo na teplé místo, brambory by měly začít klíčit po 2 až 3 týdnech, jakmile uvidíte na výhoncích lístky, přesaďte sazenice do větších pytlů.

Výsadba:

Hlízy vysazujeme do hřebenů brázd ve vzdálenosti 50x40 cm. Rostliny předpěstované v květináčích můžeme na záhon vysazovat až po květnových mrazících, dobře se osvědčil fóliový kryt. Vysazujeme je vždy do dobře prohřáté půdy poměrně hluboko a hrůbkujeme je jako brambory. Podle průběhu počasí a potřeby je zavlažujeme čtyřikrát až šestkrát za vegetační období, čímž značně zvýšíme výnosy.

Sklizeň:

Hlízy sklízíme až po zaschnutí lodyh, nejčastěji v září a začátkem října, nesmíme je však mechanicky poškodit. Uskladníme je na suchém, chladném a dobře větraném místě, malé hlízky k jarní výsadbě uložíme do beden s pískem nebo rašelinou.

Jeden balíček obsahuje 100 semen.

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Jméno: 
E-mail: 
telefon: 
Odesláním formuláře uděluji provozovateli webových stránek dobrovolný souhlas se zpracováním svých osobních údajů, které jsem ve formuláři uvedl. Tyto údaje mohou být použity výhradně pro komunikaci k tématu této zprávy a mohou být uchovány po dobu komunikace.

Hlídat dostupnost